Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Kalina Jerzykowska w Sędziejowicach

10 maja w naszej bibliotece, w ramach akcji „Z książką na walizkach”, ( element kampanii „Łódzkie Czyta”) odbyło się długo oczekiwane spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, autorką wierszy dla dzieci, ambasadorką poezji Juliana Tuwima. Odbyło się w niezwykłej atmosferze i niezwykłym miejscu, którego urokiem pani Kalina była zaskoczona. Gośćmi pani Kaliny były dzieci z klas IV i V wraz z wychowawcami , z ZSO w S-cach oraz pracownicy i podopieczni ŚDS oraz sędziejowickiego GOPS. Kalina Jerzykowska w bardzo ciekawy sposób poprowadziła spotkanie, ponieważ wszystkie dzieci i nasi sąsiedzi z ŚDS byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu. Całości przyglądały się panie z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w łodzi ( zaangażowane w przebieg kampanii Łódzkie Czyta). Każdy mógł zakupić w promocyjnej cenie książki pani Kaliny, która od ręki zaopatrywana była w dedykację i podpis autorski.

 

postheadericon Gminny Dzień Strażaka w Brzeskach okazją do spotkania z przedstawicielami Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej

tytuowe

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL po raz czwarty wydaje publikację pt. „Dobre Praktyki”. Każde z województw przedstawia w niej dwie społeczności, które charakteryzują się świetną współpracą oraz dużymi osiągnięciami w zakresie działalności kulturalnej i organizacji różnych imprez, służących rozwojowi gminy. W województwie łódzkim do zaprezentowania swojej działalności zostały wytypowane dwie miny: Burzenin i Sędziejowice ( w związku z zajęciem I miejsca w województwie w konkursie Działanie w Partnerstwie – Partnerstwo w Działaniu). Biblioteka zaprosiła przedstawicielki CAL do złożenia wizyty w naszej gminie w dniu 5 maja – Gminnym Dniu Strażaka, który w tym roku był organizowany w Brzeskach. Tej jednostce straży nadano sztandar ( pierwszy w gminie z nowym herbem). Uroczystość zaszczyciło swą obecnością duże grono znamienitych gości, z wojewodą łódzkim, panią Jolantą Chełmińską i marszałkiem WŁ, panem Witoldem Stępniem na czele. Przebieg tej wspaniałej uroczystości gminnej, rejestrowanej na bieżąco przez panie z CAL, przedstawiamy poniżej:

Poprawiony (środa, 08 maja 2013 07:45)

 

postheadericon Questing w przygotowaniu

tytuowe

Ostatnio grupa z naszej gminy, z reprezentantką biblioteki - panią Karinką Miśkiewicz, wyjechała do Bałtowa na szkolenie. Przedmiotem szkolenia było przygotowanie do uczestnictwa w questingu – modnego poznawania zabytków i wartościowych miejsc w poszczególnych gminach. Poniższe zdjęcia prezentują przebieg szkolenia i uczestnictwo w dwóch bałtowskich zagadkach…

Poprawiony (poniedziałek, 06 maja 2013 06:46)

 

postheadericon Udział biblioteki w sadzeniu lasu

tytuowe

W 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego gmina Sędziejowice realizuje szereg przedsięwzięć, mających na celu uczczenie pamięci Bohaterów 1863 r. Jednym z takich przedsięwzięć jest zasadzenie ponad hektara lasu, stanowiącego „żywy pomnik” rocznicy tego wydarzenia. Około 2000 sadzonek modrzewia i lipy wsadzono tego dnia. W tę piękną pracę, pod przewodnictwem leśniczego Andrzeja Kalisty, zaangażowały się władze gminy z pracownikami, samorządowcy, szkoły, jednostki organizacyjne gminy. A oto zdjęcia, jak zaangażowała się nasza biblioteka…

 

postheadericon 38 Rajd Pieszy „Śladami Łuki Bakowicza” po Gminie Sędziejowice

img 0179

13 kwietnia nasza biblioteka brała udział w pieszym rajdzie, tworząc własną drużynę, która całą 11-km. drogę zmagała się z przeciwnikami dorosłych, walcząc o puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Zmagania, z przymrużeniem oka, polegały na wzięciu udziału w kilku konkurencjach, między innymi w konkursie piosenki patriotycznej, konkursie wiedzy o życiu głównego bohatera książki Teodora Goździkiewicza „Śladami Łuki Bakowicza” oraz konkursie wiedzy o naszej gminie. Prezentujemy też skład silnej bibliotecznej ekipy, której członkom prześlicznie dziękujemy za udział: pani Basi Zielińskiej, Marysi Tokarek, redaktorowi DŁ – Sławkowi Wójcikowskiemu, Arkowi Sztuce, Michałowi Sobczakowi oraz Dorotce, Karince i Ewie. Cała trasa rajdu dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, co, mamy nadzieję, oddają poniższe zdjęcia. Bardzo się starałyśmy dobrze ten rajd zilustrować!!

Poprawiony (niedziela, 05 maja 2013 08:02)

 

postheadericon Czytelnik Roku 2012 w Pruszkowie

 

dscn8666 800x450

Podobnie jak w ubiegłym roku, te samie panie zdobyły I i II miejsce w naszym konkursie czytelniczym w Pruszkowie. Pani Marek i Pani Halina Pieta zdobyły dyplomy i nagrody, a śmiechom i radości nie było końca. Pozdrawiamy nasze kochane i wierne czytelniczki!!!

Poprawiony (niedziela, 05 maja 2013 08:02)

 

postheadericon Rozstrzygnięcie Konkursu Czytelnik Roku 2012 w filii bibliotecznej w Marzeninie

dscn8467 800x450

Ciepłe słowa poezji miłosnej Juliana Tuwima towarzyszyły rozstrzygnięciu konkursu czytelniczego za 2012 r. Paniom zgromadzonym w bibliotece wiersze poety czytali: sekretarz gminy – Pan Mirosław Potasiak, Przewodniczący Komisji Kultury – pan Jarosław Bartczak, dyrektor szkoły w Marzeninie – pan Krzysztof Jaworski oraz pani Ewa Sowała – urocza „Pętelka”, właścicielka zakładu krawieckiego w Marzeninie. I miejsce w konkursie zajął pan Tomasz, II – pani Basia Zielińska, III – pani Kazimiera Saleta a IV – pani Iwanowska. Gratulujemy, a wszystkich bohaterów fotografii – serdecznie pozdrawiamy!!!!

Poprawiony (niedziela, 05 maja 2013 08:03)

 

postheadericon Mała Katerina – film edukacyjny z Centrum Edukacji Obywatelskiej

 

dscn8345 800x450

W ramach współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy wspólnie obejrzeliśmy cykl filmów, proponowanych przez Centrum Edukacji Europejskiej, wśród których największą popularnością cieszyła się „Mała Katerina”. Podopieczni ŚDS są bardzo wrażliwi na krzywdę ludzką, na ból i cierpienie, dlatego film oglądali dwukrotnie. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się ponownie nawiązać współpracę z CEO i otrzymać nowy pakiet filmów edukacyjnych.

Poprawiony (sobota, 04 maja 2013 20:32)

 

postheadericon Rok Juliana Tuwima rozpoczęty w Grabnie

 

dscn8140 800x450

Także i w Grabnie nie mogło zabraknąć gier i zabaw literackich o Patronie roku 2013 – Julianie Tuwimie. Na zaproszenie pani sołtys – Joli Siwek zareagowała biblioteka w Siedlcach i z pomocą radnej Oli Balcerowiak panie przygotowały program dla najmłodszych, z wieloma upominkami i niespodziankami. W ten sposób ferie upłynęły nieco inaczej, niż zwykle.

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 08:04)

 

postheadericon Czarna książka kolorów w Grabnie

 dscn8178 800x450

Nasza biblioteka została wyróżniona spośród wielu i otrzymała „Czarną książkę kolorów”, z którą dzieci zapoznały się w Grabnie. Nie jest łatwo żyć, nie widząc nic wkoło siebie, a na dodatek w wiecznym mroku….

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 07:51)

 

postheadericon Randka z książką w bibliotece

 

dsc06622d 799x535

Nasi wspaniali czytelnicy dali się zaprosić w dniu 8 lutego na akcję „Randka z książką w bibliotece”. Impreza okazała się bardzo przyjemna. Nasi goście bowiem bardzo dobrze bawili się nawzajem, zadawali sobie zagadki literackie, bawili się w kalambury, opowiadali sobie dowcipy książkowe. Spotkanie uatrakcyjniła Pani Ola Balcerowiak, która przygotowała dla wszystkich słodkie czerwone serduszka, a także redaktor Dziennika Łódzkiego – Pan Sławomir Wójcikowski, który aktywnie uczestniczył we wszystkich zabawach. Zaprezentowaliśmy tez kilka prezentacji multimedialnych, z których najbardziej podobała się ta przygotowana przez Pana Zbigniewa Goździka o zespole „Sędziej”. Zabawie towarzyszył słodki poczęstunek, ufundowany przez Panią Olę Balcerowiak.

Poprawiony (piątek, 15 lutego 2013 08:31)

 

postheadericon Podziękowanie sponsorom podarunków dla dzieci

 

image4

7 lutego w naszej bibliotece mieliśmy przyjemność gościć sponsorów upominków, napojów i słodyczy przeznaczonych dla najmłodszych dzieci z terenu gminy Sędziejowice. Inicjatorką spotkania była radna gminy – pani Aleksandra Balcerowiak, która od dawna dba o naszych milusińskich. Tego dnia do biblioteki przybyli: Pani Anna Wąs z Małżonkiem (F.H.U.”SETUP” Działoszyn),Pani Iwona Zimorska z Małżonkiem ( właściciele baru „Zachęta” w Widawie), Pani Anna Rosiak z Zelowa oraz Pan Tomasz Kuras (Gospodarstwo rolno-sadownicze z Kozub). Szczególne wyrazy uznania za ich bezinteresowne działania wyraził wójt gminy Sędziejowice, pan Jerzy Kotarski. Każdemu z gości wręczał pamiątkowe albumy o Sędziejowicach, kalendarze okolicznościowe oraz foldery „Ziemia Sędziejowicka w 150 rocznicę Powstania Styczniowego”. Szczególnie ciepło podziękował również innym sponsorom: panu Wacławowi Michalakowi z Widawy, panu Ireneuszowi Stępnikowi , właścicielowi firmy SET-UP w Wieluniu, pani Urszuli Janas z Wrocławia, Renacie i Robertowi Korczowicom (TOM-KOR Sędziejowice), Aleksandrowi Krawczykowi (firma "ALMA")oraz Katarzynie Kępie (Czestków).Pani radna nazwała przybyłych sponsorów „białymi aniołami” i wręczyła każdemu z nich białą różę. Goście obejrzeli prezentację multimedialną, w której naocznie mogli przekonać się o, że ich dary trafiają wprost do rączek naszych najmłodszych:)

Poprawiony (piątek, 22 lutego 2013 13:58)

 

postheadericon ROK TUWIMA

dscn7998 800x600

Tym razem Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zapoznawała z twórczością Juliana Tuwima dzieci z Zespołu Szkół w Marzeninie. W rolę przewodników po poezji najwybitniejszego poety kręgu „Skamandra” wcielili się: dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie – Krzysztof Jaworski, przewodniczący rady gminy Sędziejowice – Wacław Ułański oraz radni: Daniel Angerman oraz Aleksandra Balcerowiak. Pani radna dodatkowo wręczała dzieciom upominki z okazji zakończenia pierwszego semestru nauki szkolnej. Za część związaną z grami i zabawami literackim były odpowiedzialne: kierownik GBP – Beata Magdziak oraz Dorota Burzyńska-specjalistka od konkursów i gier, skierowanych do najmłodszej grupy czytelników.

Poprawiony (czwartek, 14 lutego 2013 14:54)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1258
mod_vvisit_counterWczoraj2372
mod_vvisit_counterTen tydzień12110
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień13642
mod_vvisit_counterTen miesiąc64153
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc39351
mod_vvisit_counterWszystkich1298876

Aktualnie: gości 21, 
botów 2 połączonych
Twoje IP: 18.206.187.81
 , 
Dziś: Maj 27, 2020