postheadericon I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w Niedzielę Biblijną

Weź i czytaj!” to hasło pierwszego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, które miało miejsce 30 kwietnia, w Niedzielę Biblijną. Organizatorami akcji byli: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja Soar i Fundacja Dabar. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Także i w naszej bibliotece głośno czytaliśmy Pismo Święte! To duchowe dzieło podjęliśmy pod przewodnictwem ks. Mateusza Jaroszyńskiego, dla którego, podobnie jak dla naszych czytelników oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzona akcja stanowiła duże przeżycie duchowe. Dyskusja nad Słowem Bożym zawsze wiąże się z głęboką refleksją nad celem i sensem życia i powołania. W dzisiejszym świece zabieganych, często zabłąkanych ludzi, lektura Biblii to najlepsze lekarstwo, najwspanialszy przewodnik, w którym zawsze znaleźć można teksty kojące zbolałą duszę, pocieszenie, nadzieję.

Dziękujemy ks. Mateuszowi za ogromne zaangażowanie na rzecz podnoszenie czytelnictwa w naszej bibliotece, zwłaszcza w zakresie literatury i czasopism religijnych. Szczęść Boże!

Poprawiony (wtorek, 09 maja 2017 13:50)

Twoje IP: 34.204.43.11
Dziś: Cze 24, 2019