postheadericon DKK – „Panienka z PRL-u”

30 listopada 2017 roku, w Andrzejkowy dzień, w naszej bibliotece odbyło się kolejne ze spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem podczas spotkania powróciliśmy do czasów PRL-u. Inspirowała nas książka Jolanty Wachowicz-Makowskiej pod tytułem „Panienka z PRL-u”. Wspominaliśmy odległe czasy, pełne kontrastu do dzisiejszych dni. Oczami wyobraźni zobaczyliśmy, jak żyło się naszym starszym przyjaciołom, rodzinie; poczuliśmy, przez co oni musieli przejść, by nasze życie przybrało współczesny kształt… Jak zawsze na spotkaniu spotkaliśmy się z członkami DKK i podopiecznymi ŚDS w Sędziejowicach.

(Natalia Cieślak)

Przewodnik swietokrzyskie_V1