postheadericon I Targi Książki w Ostrzeszowie

Biblioteka Miasta i Gminy Ostrzeszów pozyskała środki z MKiDN na organizacje I Ostrzeszowskich Targów Książki, którym towarzyszyły spotkania autorskie i prelekcje. Miały one miejsce w dniach 17-18.11.2017r. Pan Paweł Grzesiak, Przyjaciel Gminy Sędziejowice, zaprosił przedstawicieli instytucji kultury do udziału w tym przedsięwzięciu. I tym sposobem niewielka delegacja z sędziejowickiej książnicy miała przyjemność brać udział w tych wydarzeniach i spotkać ludzi zasłużonych dla kultury na Ziemi Ostrzeszowskiej. W tym dniu rolę naszego przewodnika objął Pan Paweł. Oprócz władz gminy, dyrekcji i pracowników biblioteki w Ostrzeszowie powitał nas zaprzyjaźniony poeta z Ostrzeszowa, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrzeszowa – pan Bolesław Grobelny. W przerwach pomiędzy kolejnymi punktami programu odwiedziliśmy halę sportową, gdzie wystawiane były książki. Niektórzy z nas kupili sobie najnowsze wydania, inni tylko podziwiali je. Byliśmy pod wrażeniem faktu, że targi książki mogą odbyć się w niewielkim mieście, a nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Katowicach.

Przewodnik swietokrzyskie_V1

Pierwsza strona Gazety Kulturalnej - numer 2-2018 1