postheadericon W Pobernardyńskim Zespole Klasztornym w Ostrzeszowie

tytuowe copy

Po wykwintnym posiłku udaliśmy się do Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie, do Sióstr Nazaretanek, w którym siostra Agata oprowadziła nas po „Bożym Królestwie” na ziemi. Oprócz klasztoru zwiedziliśmy także piękny kościół, na ścianach którego odkryliśmy freski z herbem Wężyków, krewnych Jana Wężyka z Woli Wężykowej. Pan Paweł udowodnił, iż Wężykowie wywodzący się z tej właśnie linii w późniejszym czasie osiedli w okolicach Ostrzeszowa. W podziemiach spotkaliśmy się z malarstwem barokowym, realizującym średniowieczne hasło Memento mori. Finalnie obejrzeliśmy wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Serdecznie dziękujemy przeuroczej siostrzyczce Agacie za wspaniałe chwile, tak bogate w historię, kulturę barokową i dobry humor podczas oprowadzania!

Twoje IP: 54.80.83.123
Dziś: Wrz 19, 2018