postheadericon Mazowsze – Niepodległej ( „Perła w koronie Rzeczpospolitej”)

screenshot 18

W dniu 5 lutego br. 54-osobowa grupa czytelników i miłośników naszej biblioteki udała się na uroczysty koncert PZLPiT „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, inaugurujący obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu. Odbył się on w gmachu Teatru Wielkiego – Operze Narodowej. Wyjazd na koncert obfitował w różnorodne niespodzianki! Spotkaliśmy wybitne osobistości, znane tylko z TV oraz gwiazdy, związane z Zespołem. Cenną pamiątką okazał się autograf Ireny Santor, przeznaczony dla naszej książnicy ( „Bibliotece w Sędziejowicach – Irena Santor”; widoczny na zdjęciach poniżej). Wysłuchaliśmy także przemówienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Małżonką, który uroczyście rozpoczął koncert inaugurujący ( wcześniej obserwowaliśmy jego przybycie do teatru). Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński wręczył na ręce przedstawicieli Zespołu złoty medal Zasłużony dla Kultury Polskiej „Gloria Artis”. Wśród obecnych znalazł się również marszałek senatu Stanisław Karczewski. Nasza biblioteka pragnie w każdym miesiącu oddawać hołd naszej Ojczyźnie, biorąc udział w patriotycznym wydarzeniu. W styczniu były to obchody 155. rocznicy Powstania Styczniowego. Obchody 100-lecia Niepodległej w dnu 5.02.2018 w Warszawie zostaną na zawsze w naszej pamięci!

mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1969

Twoje IP: 54.234.13.175