postheadericon 43 Rajd im. Łuki Bakowicza szlakiem Powstańców 1863 roku po gminie Sędziejowice

21 kwietnia br. czcząc 100 - rocznicę odzyskania niepodległości i 155. rocznicę Bitwy pod Sędziejowicami, na terenie gminy Sędziejowice odbył się 43 Rajd im. Łuki Bakowicza.

Tegoroczna impreza przebiegała następującym szlakiem: Sędziejowice, Stare i Nowe Kozuby, Podule, Sobiepany, Brody, Grabia, Emilianów. Zakończenie rajdu miało miejsce w parku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Myślą przewodnią uczestników rajdu było uczczenie miejsc pamięci powstańców 1863 r. jak i innych miejsc pamięci poległych za Ojczyznę.

Organizatorami rajdu byli: PTTK Oddział w Sieradzu, Gmina Sędziejowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach, Nadleśnictwo Kolumna oraz Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Naszą gminę podczas rajdu reprezentował osobiście wójt Jerzy Kotarski, który wraz z zastępcą Mirosławem Potasiakiem przeszedł całą 17 km trasę. W rajdzie uczestniczyła drużyna reprezentująca naszą bibliotekę z dyr. Beatą Magdziak oraz drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach i Zespołu Szkół w Marzeninie.

Tekst: M.Potasiak, zdjęcia: GBP biblioteka, Gabriel Bartkiewicz.

Twoje IP: 54.210.61.41
Dziś: Lut 17, 2019